Back to Previous Page



WIAA Boys Golf Results

Host School
Kewaskum

Course
Kettle Hills Golf Course
Richfield, WI
Par 72



Team Results
Top two teams advance.

POS
TEAM
SCORE
1
Kewaskum
323
2
Lake Country Lutheran
336
3
Grafton
370
4
Kettle Moraine Lutheran
371
5
University School of Milwaukee
372
6
Mayville
396
7
Lomira
404
8
Watertown Luther Prep
409
9
Brown Deer
430
10
St. Johns NW Military
435

Individual Results
** Denotes Individual Qualifier

POS
NAME TEAM NAME
YEAR
TOT
1
Ethan Wilkins Lake Country Lutheran
12
77
2
Brad Buechel Kewaskum
12
79
3
Talon Ralph Kewaskum
12
81
3
Jacob Schlosser Kewaskum
12
81
3
Caleb Dall Lake Country Lutheran
11
81
6
Toree Ralph Kewaskum
11
82
7
Owen Gardner** University School of Milwaukee
9
83
7
Tyler Tsui Grafton
10
83
9
Travis Griesemer Kewaskum
12
84
9
Joe Klein** Mayville
12
84
11
Nick Kraus Kettle Moraine Lutheran
12
85
11
Ethan Draeger Kettle Moraine Lutheran
10
85
13
Ethan Anderson Lake Country Lutheran
10
86
14
Danny Schmitz Grafton
10
91
15
Haydn Bensch** St. Johns NW Military
10
92
15
Johnny Daniels Lake Country Lutheran
11
92
17
Casey King** Lomira
11
93
18
Liam Grady University School of Milwaukee
10
94
18
Spencer Endres University School of Milwaukee
12
94
18
Nick Flahive Grafton
12
94
21
Blake Wondra Lomira
11
97
21
Justin Greenlee Brown Deer
11
97
23
Logan Draeger Kettle Moraine Lutheran
9
99
23
Jake Johnston Brown Deer
12
99
23
Adam Fink Mayville
10
99
26
Max Johnson Lake Country Lutheran
10
100
27
Jacob Gold University School of Milwaukee
11
101
28
Paul Frick Watertown Luther Prep
11
102
28
Andrew Wilke Watertown Luther Prep
10
102
28
Luke Fix Watertown Luther Prep
10
102
28
Collin Cerny Kettle Moraine Lutheran
11
102
28
Myles Adamavich Mayville
11
102
28
Jaden Polack Grafton
12
102
34
Ryan Boggs Watertown Luther Prep
10
103
35
Jacob Lax Lomira
11
104
36
Kaley Orlebeke Lomira
11
110
37
Jimmy Regas St. Johns NW Military
11
111
37
Mark Hazelberg Mayville
10
111
39
Azaih Backus St. Johns NW Military
12
112
40
Nick Struck Mayville
12
113
40
Johnny Albrightson Brown Deer
10
113
40
Connor Schultz Grafton
11
113
43
Jack Glusman University School of Milwaukee
12
114
44
Dan Skorik Lomira
11
115
45
Hao Tian St. Johns NW Military
10
120
46
Bobby Albrightson Brown Deer
12
121
47
Brice Guse Watertown Luther Prep
12
122
48
Nick Woznicki St. Johns NW Military
11
123
49
Dylan Brazell Kettle Moraine Lutheran
12
DQ



Detailed Team Results:



Coach:


NO.
NAME
YEAR
1
2
3
4
5
6
7
8
9
OUT
10
11
12
13
14
15
16
17
18
IN
TOT

Team Score: